Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais

4 stele
7,7
Bun
bazat pe 2750 de evaluări
2.750 evaluări
Sâ 31.10
-
Du 1.11
2 oaspeți, o cameră
Prezentare generală
Prețuri
Facilități
Review-uri
Locație
Sfaturi și întrebări frecvente
Cazări în apropiere

Prezentare generală

Situat pe malul mării, Mercure Nice Promenade Des Anglais se află în Nisa, lângă Promenade des Anglais și Casino Ruhl. Hotelul se află la doar 750 de metri de orașul vechi din Nisa. Accesul WiFi este gratuit. Fiecare cameră izolată fonic este dotată cu aer condiționat, birou și TV cu ecran plat cu canale prin satelit. Baia privată are cadă sau duș. Unele camere au și balcoane și vedere la mare. Micul dejun este servit zilnic la hotel între orele 07:00 și 10:30 și poate fi savurat în sala de mic dejun sau în dormitor, la cerere. Hotelul oferă o recepție deschisă nonstop. Facilitățile suplimentare includ depozitarea bagajelor și asistență pentru închirierea de mașini. Piața Masséna, Grădinile Albert 1er și magazinele din Piața de Aur sunt ușor accesibile pe jos. Hotelul este situat la 1,6 km de gara Nice-Ville și la 6,9 km de Aeroportul Nice Côte d'Azur.
7,7
Bun
2750 de evaluări

Cele mai recente oferte pentru Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais

Sâ 31.10
-
Du 1.11
Oferte de la
97 €
•Cel mai ieftin model preț pe noapte
Compară prețurile pentru Cameră superior, Cameră clasică și încă 43 oferte pentru Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais.
Cameră superior, 2 paturi duble
97 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, 2 paturi duble
259 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, tipul de pat nu este cunoscut
140 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră roial, 1 pat matrimonial
276 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, tipul de pat nu este cunoscut
158 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, 1 pat queen size
200 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, tipul de pat nu este cunoscut
160 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, 1 pat dublu
174 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, tipul de pat nu este cunoscut
166 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, tipul de pat nu este cunoscut
208 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, tipul de pat nu este cunoscut
170 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, tipul de pat nu este cunoscut
171 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, 1 pat queen size
235 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, 1 pat queen size
172 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, tipul de pat nu este cunoscut
184 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, 1 pat dublu
237 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră standard, tipul de pat nu este cunoscut
209 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, tipul de pat nu este cunoscut
448 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, 2 paturi duble
224 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, 1 pat dublu
340 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, 1 pat dublu
224 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, tipul de pat nu este cunoscut
254 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, 1 pat dublu
231 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, 1 pat queen size
263 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, tipul de pat nu este cunoscut
243 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, tipul de pat nu este cunoscut
305 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră clasică, 1 pat dublu
259 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, 1 pat queen size
286 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, tipul de pat nu este cunoscut
358 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, 1 pat queen size
383 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, tipul de pat nu este cunoscut
425 €
pe noapte, taxe incluse
Cameră superior, tipul de pat nu este cunoscut
490 €
pe noapte, taxe incluse
Cum influențează plățile către noi clasamentul și cum clasificăm rezultatele?
Află mai multe
*Totalul include taxele și comisioanele locale estimate, plătibile la check out.

Facilități la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais

  • Plajă privată
  • Room service
  • Wi-Fi gratuit
  • Aparat pentru ceai/cafea
  • Aparat pentru cafea
  • Centru business
  • Televizor cu ecran plat
  • TV
  • TV prin cablu sau satelit
  • Articole de toaletă gratuite

Opinii despre Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais

7,7
Bun
2750 recenzii verificate
Excelent
781
Foarte bun
578
Bun
537
OK
285
Acceptabil
237
Mediocru
130
Slab
202
Sortează după:Cele mai recente

Filtre

Toate filtrele

Filtre

Rating
Tipul de călător
Perioada anului

Scorul furnizorului

Localizare

2 rue Halevy, 06000 Nisa

Ce se află în apropiere

  • Promenade des Anglais214 m
  • Northern Forum0.5 km
  • Nice City Centre0.5 km
  • Opéra de Nice0.6 km
  • Avenue Jean Medecin0.6 km
  • Place du Palais de Justice0.7 km
  • Catedrala Nisa0.9 km
  • Basilica of Notre-Dame de Nice0.9 km
  • Palais Lascaris1 km
  • Musée d'art moderne et d'art contemporain1.3 km
  • Cathédrale Saint-Nicolas de Nice1.3 km
  • Terra Amata1.9 km

Politici

Check-in/Check-out

Check-in-ul: după 14:00; check-out-ul: înainte de 12:00

Anulare/pre-plată

Politicile de anulare/preplată variază în funcție de tipul de cameră și furnizor.

Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais

În ce lună sunt cele mai mici prețuri la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais?

Cea mai ieftină lună pentru a sta la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais este noiembrie, cu un tarif mediu pe noapte de 129 €. Cea mai scumpă lună este septembrie, la 359 € pe noapte.

Care este cea mai ieftină zi pentru cazare la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais?

Cea mai ieftină zi pentru a sta la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais este vineri, cu un tarif mediu pe noapte de 152 €. Cea mai scumpă zi este joi, la 354 € pe noapte.

Cu cât timp înainte ar trebui să faci o rezervare la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais?

Pentru a obține cel mai bun preț la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais, rezervă cu aproximativ 2 săptămâni în avans. Astfel poți economisi aproximativ 58% față de rezervarea în ultimul moment.

Cele mai bune sfaturi KAYAK pentru șederea ta la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais

  • Cât timp ar trebui să te cazezi la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais? Utilizatorii KAYAK își rezervă de obicei camerele pentru 7 zile.

Întrebări frecvente când rezervi la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais

  • Unde se află Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais?

    Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais se află la 2 rue Halevy, în Le Carré d'Or, la 1,6 km față de centrul orașului Nisa. Promenade des Anglais este obiectivul turistic cel mai apropiat de Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais.

  • Care sunt orele de check-in și de check-out la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais?

    La Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais, ora de check-in este 14:00, iar cea de check-out este 12:00.

  • Oferă Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais Wi-Fi gratuit?

    Da, Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais oferă Wi-Fi gratuit.

  • Cât de departe este Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais față de aeroport?

    Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais este la 5,9 km față de Nisa Côte d'Azur. Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais este la 98,8 km față de Cuneo Levaldigi.

  • Cum reușește KAYAK să găsească oferte ale hotelului Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais atât de bune?

    KAYAK caută pe internet toate ofertele de camere disponibile la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais în în Nisa și îți permite să le comparai pentru a găsi cel mai bun preț pentru sejurul tău. Multe site-uri de turism vor oferi reduceri sau oferte în momente diferite pentru camerele de la Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais, iar KAYAK îți va oferi prețuri de pe o varietate de site-uri. Acest lucru înseamnă că că poți găsi întotdeauna o ofertă excelentă pentru Hôtel Mercure Nice Promenade des Anglais.

Hoteluri și locuri din apropiere unde să te cazezi

Hotel de 4 stele
Le Méridien Nice
8 Excelent (2.706 evaluări)0,04 kmPiscină exterioară, La malul mării, Sală de fitness189 €+
Hotel de 3 stele
Cu 44% mai ieftin
Massenet
8.4 Excelent (11 evaluări)0,07 km72 €+
Hotel de 3 stele
Mer et Silence
7.5 Bun (41 de evaluări)0,08 kmWi-Fi, TV prin cablu sau satelit335 €+
Hotel de 1 stele
Le Suède
7.2 Bun (36 de evaluări)0,11 kmWi-Fi270 €+
Hotel de 3 stele
Cu 78% mai ieftin
Royal Luxembourg by Promenade Holiday
9 Excelent (22 de evaluări)0,11 km28 €+
Hotel de 3 stele
Cu 44% mai ieftin
Massenet
8.4 Excelent (11 evaluări)0,07 km72 €+
Hotel de 4 stele
Cu 18% mai ieftin
Hotel Ambassador, completely renovated
8.7 Excelent (900 de evaluări)0,13 kmWi-Fi, Aparat pentru ceai/cafea, Aparat pentru cafea106 €+
Hotel de 3 stele
Cu 16% mai ieftin
Le Meurice
8.6 Excelent (1.094 evaluări)0,13 kmRoom service, Wi-Fi gratuit, Aparat pentru cafea108 €+
Hotel de 3 stele
Cu 78% mai ieftin
Royal Luxembourg by Promenade Holiday
9 Excelent (22 de evaluări)0,11 km28 €+
Hotel de 4 stele
Cu 18% mai ieftin
Hotel Ambassador, completely renovated
8.7 Excelent (900 de evaluări)0,13 kmWi-Fi, Aparat pentru ceai/cafea, Aparat pentru cafea106 €+
Hotel de 3 stele
Cu 16% mai ieftin
Le Meurice
8.6 Excelent (1.094 evaluări)0,13 kmRoom service, Wi-Fi gratuit, Aparat pentru cafea108 €+
Hotel de 3 stele
Cu 44% mai ieftin
Massenet
8.4 Excelent (11 evaluări)0,07 km72 €+

Bine de știut

Calitate-preț

Distanța până în centrul orașului

Cel mai apropiat aeroport

Distanța până la aeroport

7,1
1,6 km
Nisa Côte d'Azur
5,9 km